Strona z wydarzeniami lokalnymi hitem

W mediach społecznościowych ostatnio można zauważyć pewien trend. Mianowicie programy informacyjne w telewizji często są poprzedzane informacjami podawanymi w serwisach społecznościowych. Taki kanał przepływu informacji jest dużo szybszy niż standardowe wydania wydarzeń. Internet jako źródło informacji jest aktualizowany każdej sekundy.

Ogromne zapotrzebowanie na wydarzenia z torunia

toruń wydarzeniaTo właśnie z niego można się dowiedzieć najświeższych newsów z Polski i ze świata. Zauważyłem ten trend i postanowiłem działać lokalnie. Wraz ze znajomymi wpadliśmy na pomysł aby założyć stronę na facebooku, która dostarczała by informacji lokalnej społeczności. W tym celu rozeznaliśmy możliwości pozyskiwania ciekawych artykułów, które następnie moglibyśmy udostępniać na swojej stronie. Udało się nam skontaktować z kilkoma lokalnymi potentatami medialnymi. Większość z nich była zainteresowana naszym pomysłem i zaproponowała spotkanie w celu omówienia warunków współpracy. Dodatkowo udało się nam skontaktować z kilkoma osobami, które prowadząc działalność reporterską na własną rękę. Podczas spotkań padło sporo konkretów a nasza strona, która w pierwotnej wersji miała się nazywać toruń wydarzenia stawała się coraz bardziej rozbudowana. W ciągu pierwszego tygodnia udało nam się podpisać kilka umów o współpracę, które skutkowały możliwością rozpoczęcia działalności. Wydarzenia z regionu okazały się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Już po kilku dniach popularność naszej strony była na tyle duża, że musieliśmy zaangażować jeszcze dwójkę znajomych do pracy nad serwisem. Po miesiącu działalności pojawili się pierwsi sponsorzy, którzy zauważyli niewątpliwy potencjał w naszej stronie z wydarzeniami.

Od tej chwili prowadzimy nieustanny rozwój naszego projektu, który przyczynił się do powstania między innymi naszej aplikacji mobilnej. Docelowo pragniemy uruchomić stronę internetową a może nawet wydać gazetę lokalną. Czas pokaże. Póki co skupiamy się na już pozyskanych osobach, które regularnie śledzą zamieszczane na naszej stronie informacje.